KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 BAğıRSAKIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 bağırsakin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 bağırsakin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, giranbaha eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Amma bundan sonra endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve mühür işçiliği savaşçıları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, güvenlik hususlarına ve çeşitli maden yüzeylerde tesirli pas giderme derunin şayan adımlara odaklanarak meyanştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilen yoğun pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla uğraş midein özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün karşı vukuf verirken Emniyet Malumat Formuna (SDS) başlangıçvurmasının dirimsel örutubet taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi daşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli tasarruf prosedürleri için kapsamlı teferruatlar sunar. SDS üste OK-151'in belli başlı yüzeylerde yahut sert ve çeliğin yanı nöbet özge metallerle kullanımına bağlı sınırlamaları da belirtecektir.

Münasebet Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma kabilinden başka infaz yöntemlerine bakarak çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Infaz: Püskürtme sarrafiyelığı, etkilenmeyen yüzeylerle ulaşımı en aza indirerek belirli paslanmış alanlara duyarlı kılgı dokumalmasına olanak tanılamar.
Rantabilite: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak karınin elan hızlı ve daha akla yatkın bir yöntemdir.
Yine Tatbikat Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine baştan tatbik, bir sprey şalışverişesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Zavallı Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayla erişilmesi mecburiyet olabilecek köşe ve nısıfklara ulaşabilir.
Muharebeye Tedarik: Püskürtme Öncesi Yapı taşı Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce mukteza aletlere malik evetğunuzdan sakıncasız olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen anif kimyasallar derunerir. Her çağ eldiven, gzat, ilgili kimyasallara usturuplu teneffüs amortisörı ve apotr kıyafet kabilinden müsait Kişisel Muhafız Ekipman (KKD) kullanın.
Çallıkışma Kayranı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek dâhilin oflaz havalandırılan bir kayran seçin. Mümkünse celi havada çaldatmaışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı akarsu sıçramasından korumak için plastik örtü veya damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme işçiliklemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı izale etmek kucakin yüzeyi yağ giderici yahut sabun ve akarsu ile temizleyin. Yüzeyin ağız ağıza kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe bandajlı): Özellikle kibar yüzeyler derunin yahut malzeme uyumluluğundan emniyetli olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini kullanmak muhtevain OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Doğru Sprey Şteamülesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme esaslığıyla beraberinde gelmese de, optimum tatbikat bağırsakin kimyasallara dayanıklı bir sprey şteamülesi kullanabilirsiniz. Sprey şmeslekesi seçerken şu faktörleri bakış önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı olduğundan yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) şalışverişeyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi tetikli püskürtücü, tatbik esnasında henüz bol kontrolör esenlar.
Kapasite: Eldeki projeye tatminkâr bir şmaslahate boyutu seçin.
Püskürtme Sanatı: OK-151'i çalıştırmak İçin Adım Hamle Kılavuz

OK-151'in püskürtme anlayışleminin dökümü dunda verilmiştir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şişçilikesini (üretici aracılığıyla olumsuz belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve gerekli temizlik araçlarını toplayın. Elverişli havalandırmayı sağlamlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Sahaı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana güzel yönlendirin.
Bol Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye enikonu ve denktaş bir makam OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre boyunca sihrini göstermesine müsaade verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine rabıtlı olarak bileğhizmetebilir.
Karıştırma (İsteğe Bağlamlı): İnatçı pas bağırsakin, çözeltinin bir süre beklemesine ruhsat verdikten sonra yüzeyi hafifçe çalkalamak derunin keskin bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçzehirklarının gevşemesine yardımcı mümkün.
Nötralizasyon (İsteğe ilgilı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu daha şu denli korozyonun önlenmesine yardımcı olabilir.

Report this page